Jak przygotować Polskę na przyjęcie euro? Zapowiedź debaty

Jak przygotować Polskę na przyjęcie euro? Zapowiedź debaty

Wchodząc do Unii Europejskiej, Polska zobowiązała się do przyjęcia euro. Operacja ta wymaga jednak kompleksowego działania, aby w pełni móc wykorzystać możliwości płynące ze wspólnej waluty. Jak uniknąć przykrych niespodzianek? Zapraszamy na debatę organizowaną przez Fundację Res Publica towarzyszącą publikacji nowego raportu „Polska w strefie euro”. 

Nowy raport koncentruje się na wypracowaniu rekomendacji związanych z przygotowaniem Polska do przyjęcia euro tak, aby jak najpełniej wykorzystać potencjał unii walutowej, jednocześnie skupiając się na skutecznym przygotowaniu na istniejące ryzyka. Publikacja i stworzenie jego finalnego kształtu poprzedzone zostały konsultacjami z polskimi ekonomistami i ekonomistkami.

Premiera raportu, wraz z debatą, odbędzie się 30 listopada o godz. 16:30 w siedzibie Res Publiki Nowej, przy ul. Gałczyńskiego 5 w Warszawie.

Uczestnikami debaty będą:

  • Katarzyna Zajdel-Kurowska – dyrektor wykonawcza w Banku Światowym. W latach 2013–2018 była członkiem zarządu Narodowego Banku Polskiego. Była wiceminister finansów w latach 2007-2009.
  • Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek – polska ekonomistka, wykładowczyni na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. W przeszłości była Członkinią Rady Gospodarczej przy Premierze RPw rządzie Donalda Tuska i Ewy Kopacz.
  • Janusz Jankowiak – Od 2006 roku jest głównym ekonomistą Polskiej Rady Biznesu. Doradzał społecznie wicepremierowi Jerzemu Hausnerowi. Wchodził w skład Zespołu Strategicznych Doradców Prezesa Rady Ministrów, Donalda Tuska, sprawując tę funkcję społecznie.

Debatę poprowadzi Tomasz Kasprowicz – redaktor naczelny „Res Publiki Nowej”.

 

Prosimy o wcześniejszą rejestrację poprzez formularz:: https://forms.gle/Ba6RzK163B2sfrFD7

Polecamy także śledzenie wydarzenia na Facebooku.

Projekt, w ramach którego organizowane jest wydarzenie, jest realizowany we współpracy z Fundacją Wolności Gospodarczej.