Polacy walczą o Euro na boisku. Jak zawalczyć o euro w portfelu?

Polacy walczą o Euro na boisku. Jak zawalczyć o euro w portfelu?

Polscy kibice piłkarscy nie musieli długo czekać na kolejne zmagania o stawkę naszej reprezentacji. Po mundialowych emocjach w Katarze, „biało-czerwoni” meczem z Czechami przystępują do eliminacji do Mistrzostw Europy, które odbędą się w 2024 roku w Niemczech. Korzystne losowanie grup eliminacyjnych stawia Lewandowskiego i spółkę w pozycji faworyta, a to wystarczy, by rozpalić wśród kibiców marzenia o wygraniu nawet całego turnieju.

Polacy nie mają wcale długiej historii rywalizacji w rozgrywkach o piłkarski puchar kontynentu. Nasz pierwszy występ miał miejsce w 2008 roku, lecz kibice pewnie woleliby już o nim zapomnieć. Następnie przyszedł rok 2012 i duma związana z organizowaniem turnieju w Polsce i w Ukrainie, pomimo braku sukcesu sportowego. Najwięcej radości przyniósł nam turniej we Francji w 2016 roku, gdzie zakończyliśmy przygodę w ćwierćfinale. Euro 2020 było jednak kolejnym turniejem, o którym kibice woleliby nie wspominać.

Minione turnieje są dowodem na nieustanne, ambitne, choć w większości nieskuteczne dążenie Polaków do odniesienia sukcesu na Euro. Dzisiejszym meczem rozpoczynamy kolejne starania, aby się tam dostać.

Jednocześnie, według badań Eurobarometru, coraz więcej osób w Polsce widzi potrzebę, aby dostać się na inne „Euro” albo raczej do strefy euro. I nic dziwnego – jako naród mamy powinność i warunki ku temu, aby, przyjmując euro, jako naszą polską walutę, odnieść ogromny sukces. A niewątpliwie taki sukces byłby nieporównywalnie bardziej znaczący dla Polski niż ten piłkarski – i niewykluczone, że znajdujący się nawet w większym zasięgu.

Polska, jako członek Unii Europejskiej od prawie 20 lat, może oraz powinna przyjąć wspólną walutę, jednak, aby to zrobić, musi spełnić określone kryteria. Opowiedzmy więc sobie o eliminacjach do euro, jakie polska gospodarka powinna przejść, by odnieść końcowy sukces.

Przeczytaj cały artykuł na portalu „Bezprawnik.pl”.

Tekst został opublikowany 24 marca 2023 r.